Tagrel

TAGREL - Zapraszamy do współpracy!!!

 1. Tagrel

  TAGREL - Zapraszamy do współpracy!!!

 2. Tagrel
 3. Tagrel
 4. Tagrel
 5. Tagrel
Aktualności

O firmie

Tagrel Sp. J. to dynamicznie rozwijająca się firma łącząca w harmonijny sposób tradycję z nowoczesnością. W zakres działalności firmy wchodzi kompleksowa produkcja materiałów powlekanych wykorzystywanych w branży meblowej (tapicerskiej). Naszym celem jest stworzenie produktów wysokiej jakości, w pełni spełniających wymagania naszych klientów, zapewniając przy tym profesjonalną obsługę klientów. W naszej firmie pracują sprawdzeni i doświadczeni specjaliści, posiadający merytoryczną wiedzę oraz kwalifikacje.

 

Linia produkcyjna

Dziś firma Tagrel pracuje na światowej klasy urządzeniach, stworzonych przez wiodących producentów maszyn do produkcji materiałów powlekanych. Jakość, powtarzalność oraz szybkość realizacji zamówień wynikają również z używanych do produkcji surowców oraz ich stałej kontroli w momencie dostawy. Dzięki między innymi tym czynnikom, spółka może poszczycić się wyrobami o najwyższych parametrach technicznych oraz bogatej palecie kolorów i wzorów.

Nasze wyroby powlekane otrzymywane są w procesie produkcyjnym poprzez powlekanie nośnika warstwami uplastycznionego PCW. Posiadane w naszej fabryce maszyny do wykańczania, pozwalają na otrzymanie gotowego produktu na drodze:

 • Drukowania i lakierowania
 • Kalandrowania (wytłaczania)
 • Tumblerowania

 

Druk

BELKA

 

  

W naszej produkcji stosujemy wiele rodzajów nośników – dzianiny, tkaniny, włókniny… Jego rodzaj uzależniony jest od konstrukcji wyrobu, a tym samym od wymagań klienta.

Ciągłość produkcji i niezawodność w znacznej mierze jest zachowana dzięki produkcji i wykańczaniu dzianin, których jesteśmy także producentem. Wyroby powlekane można przetworzyć poprzez szycie, zgrzewanie bądź klejenie dla potrzeb wielu branż w przemyśle

 • Meblarskim
 • Kaletniczym
 • Motoryzacyjnym

Lata doświadczeń pozwoliły nam na osiągnięcie wysokiej precyzji w dobieraniu kolorów oraz moletów naszych wyrobów w koordynacie ze skórą naturalną.  

 

 

Kierując się wymaganiami klientów oraz chcąc zapewnić najwyższą jakość oraz powtarzalność naszych produktów, stworzyliśmy bogato wyposażone zaplecze laboratorium badawczego. Nad wymienionymi cechami czuwa odpowiednio przeszkolona kadra, która w swoich badaniach opiera się na ściśle sprecyzowanych normach oraz procedurach. Stanowi to gwarancję, że wyroby marki Tagrel są odpowiednio przygotowane dla potrzeb wymagającego rynku materiałów powlekanych.

Wszystkie wytwarzane przez nas produkty poddajemy rygorystycznym testom i badaniom na urządzeniach:

 • Spektrofotometr – dzięki temu urządzeniu oraz programowi do recepturowania uzyskujemy niemalże 100% powtarzalności kolorów. Ponadto, w dziale kontroli jakości bada się za jego pomocą możliwe odchylenia koloru pomiędzy próbą wzorcową, a badaną.

 • Komora świetlna – wizualnie oceniamy kolory wyrobów w różnych światłach, a także wyroby których nie ma możliwości zbadania spektrofotometrem. Zespół ludzi ocenia materiały w specjalnej komorze oceny koloru pod kątem występowania zjawiska metameryzmu.

 • Maszyna wytrzymałościowa – badane są za jej pomocą parametry fizykomechaniczne, które określają właściwości wyrobu, jakimi są: wytrzymałość na zrywanie, wydłużenie dynamiczne, rozdzieranie, czy przyczepność powleczenia.

 • Urządzenie Martindael’a – badające ścieralność, czyli odporność materiałów na wycieranie się (niszczenie) jego powierzchni.

   

  Zapraszamy do współpracy!